603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

  

 

Zamień powietrze na energię

Pompy ciepła typu powietrze/woda wykorzystują powietrze zewnętrzne do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także do produkcji ciepłej wody użytkowej. To jedne z najbardziej ekologicznych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku.

Wysoka wydajność pracy powietrznych pomp ciepła pozwala na krótki okres zwrotu inwestycji.

 

 

 

 

 


 

 

Typoszereg powietrznych pomp ciepła NIBE F2040 stworzony jest z jednostek o mocy grzewczej -8, -12 i 16 kW, które zapewniają pokrycie zapotrzebowania na ciepło budynku od 5 do 16 kW.

Serię F2040 tworzą nowe jednostki zewnętrzne powietrze/woda dedykowane do budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Konstrukcja serii F2040 to wysokosprawne urządzenia grzewcze.

Produkty NIBE są zbudowane w taki sposób, aby ich instalacja była jak najprostsza i nie wymagała dodatkowych elementów, np. do jednostki zewnętrznej jest standardowo dodawane łącze antywibracyjne. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów powietrzna pompa ciepła NIBE może nie tylko ogrzać budynek i przygotować ciepłą wodę użytkową. Pompy pełnią dodatkowe funkcje, takie jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, współpraca z systemem solarnym i systemem zarządzania budynkiem oraz ogrzewanie wody w basenie.

 

 

alira LWA – pompy ciepła powietrze/woda do ustawienia zewnętrznego. Ekonomiczne i wydajne ogrzewanie.

Pompy ciepła typu powietrze/woda serii LWA, służące do ustawienia zewnętrznego zapewniają wysoką wydajność oraz niezawodność użytkowania, całkowicie pokrywając potrzeby grzewcze nie tylko małych domów jednorodzinnych, ale również budynków wielomieszkaniowych. Z powodzeniem wykorzystywane są w nowych budynkach, zarówno jak i w obiektach modernizowanych.

Ogrzewanie i chłodzenie jako jeden system!

Pompa ciepła powietrze/woda posiada funkcję regulacji mocy sprężarki, która dostosowuje swoją prędkość do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku oraz jego użytkowników. Pompa działa zawsze w optymalnym punkcie obciążenia. Dzięki temu pompy ciepła LW 160 H / V i LW 160 H-A / V są bardziej efektywne niż pompy ciepła z konwencjonalną sprężarką. Jedną z największych zalet pompy ciepła z regulacją mocy jest zamknięty układ chłodzący. Dzięki temu instalacja pompy ciepła jest prosta i nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień chłodniczych. Pompy ciepła z regulacją mocy cechują się szeregiem zalet, które można wykorzystać w połączeniu z grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym lub konwektorami wentylatorowymi. Pompy są niezwykle wydajne także przy niskich temperaturach zewnętrznych.