fbpx

   603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Blog

Jak działają pompy ciepła typu powietrze – woda?

Pompy ciepła typu powietrze-woda to coraz bardziej popularne rozwiązanie stosowane w celu ogrzewania budynków oraz podgrzewania wody użytkowej. Działają one na zasadzie pobierania energii z otaczającego powietrza, a następnie przekazują ją do układu grzewczego w postaci ciepłej wody.

Czytaj dalej

Jaką instalację wodną wybrać dla domu jednorodzinnego?

Wybór odpowiedniej instalacji wodnej do domu jednorodzinnego może być kluczowy dla komfortu mieszkańców oraz funkcjonalności całego budynku. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnorodnych systemów instalacyjnych, które pozwalają na efektywne zarządzanie wodą oraz energią. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą wyboru instalacji wodnej, która będzie służyć przez wiele lat.

Czytaj dalej

Na co zwracać uwagę przy planowaniu nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Planowanie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej może wydawać się skomplikowanym procesem, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Aby uniknąć późniejszych problemów związanych z niewłaściwym montażem, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Czytaj dalej

Z jakiego materiału wybrać rury do kanalizacji?

Wybór odpowiednich rur do kanalizacji jest kluczowy dla trwałości oraz bezpieczeństwa całej instalacji. W związku z tym, warto poznać różne materiały, z których produkowane są rury, aby dokonać świadomego wyboru. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat trzech powszechnie stosowanych materiałów na rynku.

Czytaj dalej

Jak prawidłowo montować rury do kanalizacji?

Rury kanalizacyjne to elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej, które odprowadzają ścieki z budynku do sieci kanalizacyjnej lub zbiornika bezodpływowego. Muszą być prawidłowo zamontowane, aby zapewnić sprawny i bezpieczny przepływ ścieków oraz uniknąć awarii i uszkodzeń.

Czytaj dalej

Jak zaoszczędzić nie wykonując zbędnych prac przy planowanym montażu pompy ciepła w nowo budowanym domu?

Jedną z kluczowych decyzji jakie należy podjąć podczas budowy domu jest wybór metody ogrzewania. Ekologiczną i coraz popularniejszą opcją jest montaż pompy ciepła. Rozwiązanie to jest skutecznym sposobem na ogrzewanie i chłodzenie domu, chociaż może wiązać się z początkowymi kosztami. Doradzamy, jak się przygotować do instalacji pompy już na etapie projektu nieruchomości.

Czytaj dalej

Jak długo trwa montaż ogrzewania podłogowego?

Technologiczny postęp w branży budowlanej, pozwala na korzystanie z systemów grzewczych, które są coraz bardziej wydajne. Jednym z takich rozwiązań jest ogrzewanie podłogowe, które jest estetycznie i dobrze współpracuje z ekologicznymi pompami ciepła. Wyjaśniamy, ile trwa i od czego zależy, czas instalacji podłogowych systemów grzewczych.

Czytaj dalej

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Tak jak każdy system ogrzewczy, podłogówka ma swoje wady i zalety. Aby w pełni wykorzystać jej pozytywne właściwości, warto dobrze przygotować się przed zamontowaniem jej w nowym domu. Istotny jest dobór materiałów wykończeniowych na podłogi oraz odpowiednie rozmieszczenie instalacji. Przeczytaj i dowiedz się, co warto wiedzieć o podłogówce.

Czytaj dalej

Na co zwrócić uwagę przy planowanej termomodernizacji budynku z wykorzystaniem pompy ciepła?

Termomodernizacją nazywamy wszystkie działania, które mają na celu ograniczenie zapotrzebowania energetycznego budynku. Kompleksowo przeprowadzony remont powinien w znaczącym stopniu zahamować uciekanie ciepła z domu, na przykład przez nieszczelne okna, zbyt cienkie ściany lub przestarzałą wentylację. Bardzo duże znaczenie ma też wybór systemu grzewczego. Od czego zacząć termomodernizację? Planując termomodernizację w starym domu, powinieneś określić, które […]

Czytaj dalej

Na czym polega suche ogrzewanie podłogowe?

Branża budowlana nieustannie się rozwija i pojawiają się nowe sposoby na wykonanie instalacji grzewczej. Jednym z nich jest możliwość wykonania podłogówki bez stosowania tradycyjnej wylewki. Metoda ta sprawdzi się zarówno w nowym domu, jak i pomieszczeniach remontowanych.

Czytaj dalej