603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Ile kosztuje instalacja wodna w domu jednorodzinnym?

Dodano: 2022-08-30

Instalacja wodna to jedna z podstawowych instalacji, które pozwalają na wygodne użytkowanie obiektu. W dobie rosnących cen, które dotyczą zarówno materiałów, jak i wynagrodzeń dla fachowców, coraz więcej osób zastanawia się jednak, ile kosztuje profesjonalne wykonanie takiego systemu. Od czego zależy cena końcowa? I czy warto oszczędzać na tym etapie budowy lub remontu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Ile kosztuje wykonanie instalacji wodnej?

Odpowiedź na pytanie “ile kosztuje wykonanie instalacji wodnej w domu jednorodzinnym?” brzmi: to zależy. Nie istnieje bowiem jedno, uniwersalne zestawienie cen, które można odnieść do każdego budynku. 

Ilość materiałów i zakres niezbędnych prac wahają się w zależności od:

Mówiąc ogólnie, z jakimi kosztami należy się jednak liczyć? Głównym wydatkiem jest oczywiście, wykonanie przyłącza wodociągowego i ewentualne wywiercenie studni głębinowej. Pod uwagę należy wziąć także koszty materiałów niezbędnych do przeprowadzenia prac hydraulicznych. Innym wydatkiem jest opłacenie specjalisty, który zazwyczaj wycenia pracę od tzw. punktu. Potwierdza się więc zasada, że cena wykonania instalacji wodnej zależy w głównej mierze od wielkości budynku.

Praktyka pokazuje też, że jeśli tworzymy instalację wodną w starszym domu (jest to remont, a nie budowa od podstaw) cały proces może być droższy, ponieważ wymaga zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań.

Czy na instalacji wodnej warto oszczędzać?

Tak, jak wspomnieliśmy na wstępie, trwa okres niepewnych cen, który skłania wiele osób do szukania oszczędności. Jednak czy warto ciąć koszty w przypadku instalacji wodnej? Na pewno nie! Instalacja wodna jest bowiem jednym z głównych systemów, które umożliwiają wygodne życie i dbanie o higienę. Układ ten powinien więc być wykonany według najwyższych standardów i z wykorzystaniem dobrych materiałów. Należy podkreślić, że wszelkie oszczędności mogą prowadzić do niższej jakości, mniejszego komfortu użytkowania i przyszłych problemów.

Tworząc instalację wodną, nie należy oszczędzać ani na materiałach, ani na profesjonalnej ekipie. Zespół, który zna się na rzeczy, pomoże bowiem dopasować najlepsze rozwiązania, które będą korzystne cenowo, bezpieczne, a nawet doprowadzą do oszczędności na dużą skalę.

Jeśli więc szukasz firmy, która zadba o najwyższej jakości instalację wodną, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Posiadamy zarówno wiedzę, jak i bogate doświadczenie, dzięki czemu działamy przy różnych rodzajach budynków np. w domach jednorodzinnych, zabudowach wielorodzinnych, instytucjach publicznych, a także obiektach przemysłowych.