603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Jak długo trwa montaż ogrzewania podłogowego?

Dodano: 2023-05-04

Technologiczny postęp w branży budowlanej, pozwala na korzystanie z systemów grzewczych, które są coraz bardziej wydajne. Jednym z takich rozwiązań jest ogrzewanie podłogowe, które jest estetycznie i dobrze współpracuje z ekologicznymi pompami ciepła. Wyjaśniamy, ile trwa i od czego zależy, czas instalacji podłogowych systemów grzewczych.

Jakie są zalety ogrzewania podłogowego?

Wybór ogrzewania podłogowego pozwala na ukrycie urządzeń grzewczych oraz przyczynia się do optymalnego rozkładu temperatury w całym pomieszczeniu. Jest to szczególnie korzystne w przypadku wysokich wnętrz, w których ciepłe powietrze może za bardzo uciekać “do góry”. Jego montaż należy uwzględnić już na etapie tworzenia projektu domu lub w czasie generalnego remontu.

Czas trwania montażu ogrzewania podłogowego uzależniony jest m.in. od skuteczności ekipy remontowej, rozkładu pomieszczeń oraz rodzaju instalacji. W naszej ofercie, nowoczesnych systemów grzewczych we Wrocławiu, posiadamy zarówno wodną podłogówkę, jak i suche ogrzewanie podłogowe, które różnią się czasem instalacji.

Czas montażu uzależniony jest od rodzaju instalacji

W średniej wielkości domu, około 120 m2, instalacja ogrzewania podłogowego wodnego może zająć do 4-6 dni i musi być poprzedzona instalacją kotła lub pompy ciepła. Rozwiązanie to wymaga także przeprowadzenia szczelności instalacji w celu wykrycia ewentualnej usterki, która mogła się pojawić w trakcie umieszczania rur w podłodze. Czas ten się wydłuża w przypadku większych nieruchomości.

Czas montażu jest krótszy, jeśli zdecydujesz się na tzw. suche ogrzewanie podłogowe, którego instalacja jest znacznie mniej skomplikowana i nie wymaga wylewania wylewki betonowej, jak ma to miejsce w przypadku wodnej podłogówki. Taki system grzewczy można ulokować już w 2 dni.