fbpx

   603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Jedna pompa ciepła powietrze/woda w miejsce 2 pieców: węglowego i na drewno

Dodano: 2018-08-22

Kolejny raz ekologia i ekonomia wzięły górę nad tradycyjnym ogrzewaniem, i to w dodatku dwoma piecami: na węgiel oraz na drewno. Ich miejsce zajęła pompa ciepła powietrze/woda – NIBE F2120 o mocy 16kW wraz z modułami. Jest to obecnie jedyne źródło ciepła w budynku wielkości 150 m2. Pompa ciepła zasila system ogrzewania mieszanego grzejnikowo – podłogowego. Odpowiada za ciepłą wodę oraz ogrzanie całego domu. Dodatkowym jej atutem jest czysta, zadbana maszynownia zamiast poprzedniej, uciążliwej w obsłudze kotłowni.

pompa ciepła powietrze woda pompa ciepła powietrze woda pompa ciepła powietrze woda

 

pompa ciepła powietrze woda  pompa ciepła powietrze woda  pompa ciepła powietrze woda

pompa ciepła powietrze woda pompa ciepła powietrze woda pompa ciepła powietrze woda

A oto, co o NIBE F2120 mówi sam producent: “Nowy typoszereg NIBE F2120 stanowi przełom w technologii pomp ciepła typu powietrze/woda, osiągając sezonowy współczynnik efektywności SCOP powyżej wartości 5,0!

Oznacza to, że pompa ciepła jest wstanie wyprodukować pięć razy więcej energii niż sama pobiera. Ponadto charakteryzuje się niezwykle szerokim zakresem pracy, osiągając 65°C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63°C gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -25°C. Co więcej pompa ciepła jest w stanie osiągnąć to wszystko pracując niezwykle cicho.

Nazywamy to PRAWDZIWĄ REWOLUCJĄ W OGRZEWANIU domów.”

Wobec powyższych, sezon grzewczy zapowiada się tu wyjątkowo komfortowo!

źródło:https://www.nibe.pl/Produkty/Powietrzne-pompy-ciepla-przeglad/nibe-f2120/#info