603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Kompleksowe wykonanie wodnych instalacji wewnętrznych wraz z gruntową pompą ciepła

Dodano: 2017-10-11

Dobór urządzeń

Decyzja o wyborze pompy ciepła alpha innotec WZS82K3M, jako jedynego źródła ogrzewania w budynku jednorodzinnym o powierzchni 180m2, została podjęta przez inwestorów już na etapie projektowania domu. Wobec powyższych, pozostałe instalacje, zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby zoptymalizować pracę wybranego źródła ciepła.

Kompleksowe wykonanie wodnych instalacji wewnętrznych wraz z gruntową pompą ciepła

Energia skumulowana w gruncie

Wydajność pompy ciepła jest tym większa, im mniejsza jest różnica między ciepłem pozyskanym ze źródła, a przekazanym do instalacji grzewczej. W naszym klimacie preferowanym rozwiązaniem jest wybór energii skumulowanej w gruncie jako dolnego źródła oraz systemu niskotemperaturowego jako odbiornika. Wobec powyższych w opisywanym budynku została zaprojektowana oraz wykonana instalacja ogrzewania podłogowego.

Gruntowa centrala cieplna alpha innotec WZS jest szczególnie polecana dla nowych budynków, gdyż nie zajmuje wiele więcej miejsca niż standardowa lodówka. Kompaktowe urządzenie zawiera wszystko to, co potrzebne jest do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Zasobnik ciepłej wody o pojemności 178 l jest już zintegrowany i zapewnia wystarczającą ilość ciepłej wody o każdej porze dnia i nocy.

Energia skumulowana w gruncie