603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Modernizacja – ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie

Dodano: 2019-09-26

OBIEKT: Budynek jednorodzinny

MIEJSCOWOŚĆ: gm. Brzeg Dolny

INSTALACJA: modernizacja – montaż ogrzewania podłogowego w technoligii suchej zabudowy na poddaszu

METRAŻ: 91 m2

KOSZT: 13000 zł netto

Modernizacja systemu ogrzewania na poddaszu w poniemieckim budynku jednorodzinnym

“W śród wszystkich rodzajów ogrzewania płaszczyznowego wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem jest klasyczne ogrzewanie podłogowe. Podwyższona temperatura podłogi to ciepło dla wrażliwych na chłód stóp i jednocześnie niższa temperatura przy głowie. Dla sprawnego działania takiego ogrzewania wymagana jest niż- sza temperatura czynnika grzejnego niż w przypadku systemu konwekcyjnego. Ogrzewanie podłogowe to gwarancja komfortu i większej higieny, oszczędność energii i estetyka w jednym.

Co zrobić jednak, gdy nie przewidzieliśmy ogrzewania podłogowego na etapie projektowania budynku, nie możemy podnieść znacznie wysokości podłogi lub obciążyć w znacznym stopniu konstrukcji stropu? Tu pomocą służą nam systemy ogrzewania podłogowego w technologii suchej zabudowy. Systemy te nie wymagają zastosowania tradycyjnej wylewki cementowej lub anhydrytowej.

Systemy ogrzewania podłogowego w technologii suchej zabudowy są lekkie, niskie oraz szybciej się nagrzewają dzięki mniejszej bezwładności cieplnej – to cechy, na które zwróci uwagę inwestor. Z punktu widzenia wykonawcy na pewno bardzo istotne jest skrócenie czasu montażu, czego efektem będzie większa wydajność pracy. ”

ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie