fbpx

   603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Na co zwracać uwagę przy planowaniu nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Dodano: 2023-09-01

Planowanie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej może wydawać się skomplikowanym procesem, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Aby uniknąć późniejszych problemów związanych z niewłaściwym montażem, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Wybór odpowiednich materiałów i podzespołów

Jednym z kluczowych aspektów planowania nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej są odpowiednie materiały oraz podzespoły. W przypadku instalacji tego typu stosuje się różne rodzaje rur, np. miedziane, polipropylenowe (PP), wielowarstwowe (PEX), polietylenowe (PP) czy stalowe. Należy dobrać takie materiały, które będą trwałe i odporne na korozję. Wybierając rury stalowe, otrzymamy wysoką odporność mechaniczną i termiczną. Z kolei rury z tworzyw sztucznych są odporne na działanie chemikaliów, mikroorganizmów i są bardzo łatwe w montażu.

Oprócz właściwego doboru rur nie można zapomnieć również o innych podzespołach instalacji. Należy zwrócić uwagę na trwałość i jakość zastosowanych armatur, zaworów czy uszczelek. Zainwestowanie w wysokiej jakości materiały przekłada się na znacznie dłuższą żywotność instalacji oraz mniejsze ryzyko awarii czy uszkodzeń.

Fachowe doradztwo i montaż

Kluczowym elementem podczas planowania nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej jest skorzystanie z porady specjalisty. Fachowa konsultacja może przyczynić się do uniknięcia wielu błędów, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak awarie instalacji czy problemy z jej funkcjonowaniem. W przypadku planowania instalacji wodno-kanalizacyjnych we Wrocławiu, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem, jesteśmy do Państwa dyspozycji mailowej i telefonicznej.

Montaż całej instalacji również powinien zostać wykonany przez doświadczonych specjalistów, którzy zadbają o właściwe przygotowanie miejsca pracy oraz zapewnienie precyzyjnego i solidnego montażu. Wybierając usługodawcę, warto sprawdzić jego referencje oraz opinie innych klientów. Profesjonalna firma zajmująca się montażem instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie również oferować gwarancję na wykonane usługi oraz możliwość serwisowania instalacji.