fbpx

   603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

  

 

Zamień powietrze na energię

Pompy ciepła typu powietrze/woda wykorzystują powietrze zewnętrzne do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także do produkcji ciepłej wody użytkowej. To jedne z najbardziej ekologicznych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku.Gorąco polecamy pompy ciepła Nibe oraz Alpha Innotec.

Wysoka wydajność pracy powietrznych pomp ciepła pozwala na krótki okres zwrotu inwestycji.

Proponując rozwiązania typu powietrzna pompa ciepła NIBE, jesteśmy otwarci na dosłownie każde wyzwanie. Proponujemy te nowoczesne urządzenia zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Zapraszamy zatem do współpracy wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami marek Alpha Innotec oraz Nibe – pompy ciepła tych producentów to niezawodne urządzenia, które pozwalają natychmiastowo zwiększyć wydajność grzewczą każdej nieruchomości.

 

 

 

 

 


 

 

Typoszereg powietrznych pomp ciepła NIBE F2040 stworzony jest z jednostek o mocy grzewczej -8, -12 i 16 kW, które zapewniają pokrycie zapotrzebowania na ciepło budynku od 5 do 16 kW.

Serię F2040 tworzą nowe jednostki zewnętrzne powietrze/woda dedykowane jednorodzinnym budynkom mieszkalnym. Innowacyjna konstrukcja serii F2040 sprawia, że pompy Nibe to wysokosprawne urządzenia grzewcze, które zyskują coraz większą popularność wśród wielu użytkowników. Działają one bez zarzutu dosłownie w każdych warunkach.

Wielozadaniowe pompy Nibe

Produkty takie jak pompa ciepła NIBE SPLIT są zbudowane w taki sposób, aby ich instalacja była jak najprostsza i nie wymagała dodatkowych elementów – przykładowo, do jednostki zewnętrznej standardowo jest dodawane łącze antywibracyjne. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów powietrzna pompa ciepła NIBE może nie tylko ogrzać budynek i przygotować ciepłą wodę użytkową. Pompy pełnią dodatkowe funkcje takie jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, współpraca z systemem solarnym i systemem zarządzania budynkiem oraz ogrzewanie wody w basenie.

 

 

Prezentujemy również serię alira LWA – pompy ciepła powietrze/woda do ustawienia zewnętrznego. Systemy grzewcze pochodzące z tej serii gwarantują ekonomiczne i wydajne ogrzewanie. Zapewniają ponadto wysoką odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie zmiennych warunków pogodowych. Pompy ciepła typu powietrze/woda serii LWA, służące do ustawienia zewnętrznego zapewniają wysoką wydajność oraz niezawodność użytkowania, całkowicie pokrywając potrzeby grzewcze nie tylko małych domów jednorodzinnych, ale również budynków zamieszkania zbiorowego. Z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w nowym budownictwie, jak i w obiektach modernizowanych.

Ogrzewanie i chłodzenie jako jeden system!

Pompa ciepła powietrze/woda posiada funkcję regulacji mocy sprężarki, która dostosowuje swoją prędkość do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku oraz jego użytkowników. Pompa działa zawsze w optymalnym punkcie obciążenia. Dzięki temu pompy ciepła LW 160 H / V i LW 160 H-A / V są bardziej efektywne niż pompy ciepła z konwencjonalną sprężarką. Jedną z największych zalet pompy ciepła z regulacją mocy jest zamknięty układ chłodzący. Dzięki temu instalacja pompy ciepła jest prosta i nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień chłodniczych. Pompy ciepła z regulacją mocy cechują się szeregiem zalet, które można wykorzystać w połączeniu z grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym lub konwektorami wentylatorowymi. Pompy są niezwykle wydajne także przy niskich temperaturach zewnętrznych.