603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Powietrzna pompa ciepła w miejsce pieca węglowego

Dodano: 2018-06-10

Jak już powszechnie wiadomo, pompa ciepła jest doskonałą alternatywą wobec ogrzewania węglowego, z którego postanowiła zrezygnować nasza klientka. Za tą decyzją stanął szereg czynników, z wydobywającymi się podczas procesu spalania węgla, szkodliwymi związkami chemicznymi na czele. Chcąc ogrzewać dom ekologicznie, a ponadto ekonomicznie oraz mieć nareszcie czystą kotłownię, bez potrzeby jej obsługiwania, wybór powietrznej pompy ciepła, jako głównego źródła grzania był oczywisty. A że NIBE wprowadziło 1.03.2018 promocję SZWEDZKA DOTACJA, dzięki której inwestor końcowy otrzymuje 5000 zł netto rabatu na zakup wymarzonej pompy ciepła, decyzja o jej nabyciu była niemalże natychmiastowa.

 

Powietrzna pompa ciepła

Urządzenie zostało zamontowane w budynku o powierzchni 120 m2, z instalacją ogrzewania grzejnikowego. Odpowiada za grzanie budynku oraz przygotowanie ciepłej wody w zintegrowanym, 180-litrowym zbiorniku.

instalacją ogrzewania grzejnikowego

Ciepła woda leci dziś z kranu wartkim strumieniem. Na ogrzewanie domu czas dopiero przyjdzie, ale w nadchodzącym sezonie będzie on o niebo przyjemniejszy niż dotychczas. Nie trzeba będzie co chwilę dokładać węgla do pieca i tracić czasu na czynności porządkowe. Tryb grzania włączy się automatycznie, a uzyskany dzięki temu czas wolny będzie okazją do oddania się ulubionym przyjemnościom…

*więcej informacji o promocji SZWEDZKA DOTACJA na: http://www.szwedzkadotacja.pl/