603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Powietrzna pompa ciepła we współpracy z kotłem stałopalnym

Dodano: 2017-11-09

„NIBE F2120 stanowi przełom w technologii pomp ciepła typu powietrze/woda, osiągając sezonowy współczynnik efektywności SCOP powyżej wartości 5,0.

Oznacza to, że pompa ciepła jest wstanie wyprodukować pięć razy więcej energii niż sama pobiera. Ponadto charakteryzuje się niezwykle szerokim zakresem pracy, osiągając 65°C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63°C gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -25°C.” [1]

NIBE nazywa to PRAWDZIWĄ REWOLUCJĄ W OGRZEWANIU domów.

Pompa ciepła NIBE F2120 16kW, została zainstalowana w ramach termomodernizacji, w budynku mieszkalnym o powierzchni użytkowej 200 m2, który ogrzewany był dotychczas za pomocą kotła stałopalnego. Inwestor poszukiwał urządzenia, które jest bezobsługowe i ekonomiczne w eksploatacji. Stąd uzasadniony wybór pompy ciepła!

Dotychczasowe źródło ciepła, czyli kocioł stałopalny pozostał jako urządzenie, mające zastosowanie w sytuacji awaryjnej. Pompa ciepła jest tu obecnie główny źródłem ogrzewania domu oraz ciepłej wody użytkowej. Współpracuje z systemem ogrzewania grzejnikowego, wymagającym wysokiej temperatury zasilania.

Pompa ciepła NIBE F2120 16kW

NIBE F2120 nawet podczas bardzo srogiej zimy przekazuje do instalacji grzewczej czynnik o wysokiej temperaturze, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich wartości współczynnika sprawności. Co więcej pompa ciepła jest w stanie osiągnąć to wszystko pracując niezwykle cicho.

Wybór NIBE F2120 przy termomodernizacji to przysłowiowy “strzał w dziesiątkę”!

1. http://www.nibe.pl