603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com

Rekuperacja

 

Wentylacja mechaniczna
z odzyskiem ciepła

Ciesząca się obecnie rosnącą popularnością rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. W ramach kontrolowanej wymiany powietrza część energii jest odzyskiwana i wykorzystywana do ogrzania nawiewanego do budynku powietrza.

Najważniejszym elementem tej instalacji jest rekuperator, który odzyskuje energię zawartą w wywiewanym powietrzu. Dzięki takiemu systemowi dystrybucji powietrza, zapewniona jest skuteczna wentylacja obiektu przy jednoczesnym odzysku energii. W standardowej wentylacji ciepło zawarte w powietrzu usuwanym z budynku nie jest w żaden sposób odzyskiwane.

Rekuperacja generuje bardzo duże oszczędności w obrębie zapotrzebowania na energię cieplną budynku oraz poprawia komfort życia. 

 
 

Czy rekuperacja się opłaca?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła wybierana jest właśnie z uwagi na oszczędności jakie przynosi. Optymalny projekt uwzględniający nowoczesne podzespoły, urządzenia oraz fachowy montaż gwarantują niezwykle szybki zwrot inwestycji oraz zminimalizowanie uciążliwych kosztów eksploatacyjnych.

Główne oszczędności uzyskujemy w okresie zimowym oraz przejściowym, kiedy mamy niskie temperatury na dworze. Wtedy to świeże powietrze czerpane z zewnątrz zostaje ogrzane na wymienniku ciepła przez powietrze, które usuwamy z pomieszczeń budynku. Dzięki temu doprowadzone do domu powietrze posiada znacznie wyższa temperaturę niż to, które byłoby dostarczone do budynku za pomocą tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Pozwala to na znaczne oszczędności energii cieplnej, niezbędnej do ogrzewania i tym samym obniżenie rachunków za ogrzewanie nawet do 50%.

 

 

Dlaczego wentylacja jest potrzebna?

Prawidłowa wentylacja pomieszczeń jest bardzo istotna zarówno dla zdrowia człowieka jak i dla samego budynku. W zużytym powietrzu gromadzi się dwutlenek węgla, szkodliwe substancje pochodzące z tworzyw sztucznych, klejów, ale także wilgoć sprzyjająca rozwojowi grzybów czy też innych mikroorganizmów.

Inwestując w system rekuperacji inwestuje się w komfort, bowiem stała wymiana powietrza gwarantuje świeże powietrze o odpowiedniej temperaturze, a tym samym poprawę samopoczucia i komfortu domowników czy użytkowników obiektu. System tworzy doskonałe warunki do życia dla alergików, a ponadto zapobiega gromadzeniu się w budynku wilgoci i rozwojowi grzybów czy pleśni. 

 
 

Rekuperacja Wrocław

Jeżeli jesteś zainteresowany rekuperacją w Twoim domu i chcesz, aby instalacja została wykonana przez profesjonalistów, odwiedź stronę naszego Partnera – firmy Comfortis – i skontaktuj się z nim telefonicznie lub na adres mailowy:

mgr inż. Konrad Czerw

695 927 285
k.czerw@comfortis.pl

https://comfortis.pl/

 

 

Zobacz również: