fbpx

   603 454 567

   biuro.derkon@gmail.com


 

Energia z ziemi w Twoim domu.

Gruntowe pompy ciepła charakteryzują się pobieraniem energii z gruntu za pomocą wymiennika gruntowego, czyli tak zwanego dolnego źródła, przez który przepływa niezamarzająca ciecz. Źródła ciepła najczęściej wykorzystywane w instalacjach z pompami ciepła to grunt, skała, woda gruntowa oraz woda powierzchniowa. Osoby posiadające system gruntowego źródła ciepła mają zapewnioną energię cieplną na wiele lat, dzięki bardzo dobrym parametrom eksploatacyjnym i niezależności od zmian temperatury zewnętrznej. To pozwala na korzystanie z systemu w trakcie sezonu letniego.

Właściwy dobór i zwymiarowanie kolektora dolnego źródła jest jednym z najważniejszych warunków prawidłowej pracy pompy ciepła. Chcąc zaspokoić oczekiwania wszystkich klientów, nasze instalacje oparte na pompach ciepła wykonujemy z materiałów najwyższej jakości. Instalacje są estetyczne i zoptymalizowane w taki sposób, aby uzyskać wydajną pracę pompy ciepła i zminimalizować ryzyko awarii.

 


 

 

NIBE F1245 to gruntowa pompa ciepła, która pracuje w systemie solanka/woda, i posiada wbudowany moduł chłodzenia pasywnego. Jest specjalnie zaprojektowana do oszczędnego i ekologicznego ogrzewania domów zarówno jednorodzinnych, jak i tych większych, wielorodzinnych. Urządzenie posiada wężownicowy zbiornik ciepłej wody ze stali nierdzewnej, który mieści 180 litrów, energooszczędne elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości oraz grzałkę elektorczną o mocy 9 kW.

Pompa ciepła F1245 PC może współpracować z każdym rodzajem niskotemperaturowej instalacji grzewczej, np. grzejnikami, klimakonwektorami lub ogrzewaniem podłogowym. Ten model jest specjalnie dostosowany do współpracy z różnymi modułami i akcesoriami, co zapewnia realizację dodatkowych funkcji, takich jak wentylacja, ogrzewanie wody basenowej, chłodzenie aktywne, zasilanie kilku obiegów grzewczych oraz sterownie przez Internet, sieć GSM i system BSM.

Dzięki kolorowemu wyświetlaczowi sterownika, wbudowanego w pompie ciepła, możliwe jest łatwe odczytywanie temperatur, czasu pracy i innych informacji na temat statusu urządzenia.

 

 

 

alterra WZS to gruntowa centrala cieplna. Całość systemu grzewczego mieści się na jednym metrze kwadratowym powierzchni.

Gruntowe centrale cieplne to szczególnie polecane rozwiązania dla nowych budynków, ze względu na to, że nie zajmują o wiele więcej miejsca niż standardowa lodówka. Kompaktowe urządzenie zawiera wszystko to, co potrzebne jest do ogrzewania, chłodzenia oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Zasobnik ciepłej wody ma pojemność 178 l i jest już zintegrowany, zapewniając wystarczającą ilość ciepłej wody o każdej porze dnia.

Podłączenie urządzenia jest nie tylko proste, ale również szybkie, ze względu na umieszczenie wszystkich przyłącz w górnej części obudowy oraz panelu regulatora z przodu urządzenia. Ta najlepiej sprzedająca się w Polsce pompa ciepła, centrala cieplna WZS może zostać zastosowana wszędzie, gdzie wymagane jest urządzenie „all-in-one”. To oznacza, że wykorzystuje się ją zarówno w nowym, jak i modernizowanym budownictwie. Dostępne są także wersje z regulowaną mocą urządzenia.